Tedžio istorija – plyšęs skrandis ir begalinis noras gyventi kai šansų beveik nėra.

Tedžio istorija – plyšęs skrandis ir begalinis noras gyventi kai šansų beveik nėra.

Maltos bišonas Tedis šiaulietės Anetos šeimoje gyvena jau 15 metų. „Gyvena“ – per silpnas žodis, nes Tedis šeimoje karaliauja, o šeimininkai taikosi prie jo stipraus charakterio. Guvus ir sveikas šuniukas garbingo amžiaus pasiekė beveik nesirgdamas, tik kartą lauke buvo prarijęs kaštoną. Tedžio šeimininkai savo mieste reikiamos pagalbos nesulaukė, todėl iš Šiaulių vyko į Vilnių, į Jakovo veterinarijos centrą, kurioje yra visa reikalinga diagnostinė aparatūra. Tą kartą Tedis pasveiko, nors kaštonas buvo taip apnuodijęs šuns organizmą, kad teko iš naujo mokytis vaikščioti. Bet stiprus šuo atsigavo ir daug metų džiugino savo šeimą, kol vieną dieną šeimininkai pastebėjo, kad šuo pradėjo vemti krauju. „Nusprendėme nieko nelaukti ir savo senolį vežti pas profesionalus į Vilnių, į Jakovo kliniką, tas kraujas jam vos atsikrenkštus labai mus gąsdino.“ – pasakojo Aneta.

Jakovo veterinarijos centre Tedžiui atlikus kraujo tyrimus paaiškėjo, kad jis jau ganėtinai stipriai nukraujavęs. Norint išsiaiškinti kraujavimo iš skrandžio priežastį buvo nutarta atlikti endoskopijos tyrimą. Tačiau tyrimo metu Tedžio pilvas staiga išsipūtė ir mažam šuniukui pradėjo stoti širdis. Tyrimas buvo kuo skubiausiai nutrauktas, Tedį pradėjo reanimuoti, nelengvai, bet pavyko šuns būklę stabilizuoti.

Kai mums paskambinę pasakė, kad procedūros metu jis vos nenumirė ir paklausė ar bandom šuniuką gelbėti toliau – labai išsigandom. Bet nusprendėm bandyt viską, kas tik įmanoma, Tedis mūsų šeimos narys.“- prisiminė Aneta.

Tedis naktį praleido visą parą dirbančioje ligoninėje, nes be priežiūros jo palikti buvo neįmanoma. Ryte jį parvežė į Jakovo veterinarijos centrą, kur jį apžiūrėjo gydytoja Laima Žiukė: „Šuo buvo labai blogos būklės, tai, kad jis išgyveno tą naktį buvo pirmas stebuklas. Jam skubiai reikėjo operacijos, bet jis buvo taip nukraujavęs, kad jos nebūtų atlaikęs. Antras stebuklas buvo tai, kad tuo metu klinikoje lankėsi jaunas ir sveikas vokiečių aviganis, kurio šeimininkas sutiko paaukoti kraujo Tedžiui. Nes jei būtų tekę ieškoti kraujo donoro, jo Tedis būtų nebesulaukęs.“

Po sėkmingo kraujo perpylimo gydytojas Linas Piečiukaitis operavo Tedį ir operacijos metu pamatė, kad jo skrandis tiesiog plyšęs toje vietoje, kur buvo skrandžio opa. Tedžiui buvo prasidėjęs stiprus pilvo ertmės uždegimas. Operacija pavyko, bet tada prasidėjo kova dėl Tedžio gyvybės. „Keturios paros buvo kritinės, šuo net nepakeldavo galvos, maitinamas buvo per įstatytą maitinimo zondą, jam nuolat šokinėjo spaudimas. Dieną jis leisdavo mūsų klinikoje, o nakčiai jį veždavom į visą parą dirbančią kliniką, su kuria bendradarbiaujame. Šeimininkams vis sakiau nusiteikti blogiausiam, nes sunkiai tikėjau, kad jam pavyks. Bet po keturių parų Tedis pradėjo mums kąsti, tada jau viltis sužibo ir mano akyse.“ – prisiminė gydytoja Laima.

Jakovo veterinarijos centras

Tedis Jakovo veterinarijos centre praleido dar dvi savaites. Jo būklė vis gerėjo, tačiau šuo niekaip nenorėjo pats valgyti. Gydytoja Laima pagalvojo, kad taip gali būti ir dėl to, kad Tedis labai ilgisi namų. Ir nusprendė išleisti Tedį sveikti su savo šeima. Namų sienos padėjo – vos tik grįžęs į namus Tedis pradėjo godžiai ėsti, taip pradžiugindamas savo namiškius. „Po savaitės Tedis atvyko apžiūrai ir jo tyrimai buvo puikūs, o šeimininkai man pasakė, kad jo antras vardas Stebuklas ir aš su tuo sutinku, šis šuo buvo labai stiprus, kad išgyveno ir pasveiko po tokios sunkios būklės, nepaisant garbingo jo amžiaus.“ – džiaugėsi gydytoja Laima Žiukė.

Džiaugiasi ir Tedžio šeima, nes pasak jų, penkiolikos metų šuo dabar išgyvena antrą jaunystę: „Nežinau kokį kraują jam perpylė, bet Tedis dabar atsigavęs ir pasiutęs, elgiasi kaip tikras mačo ir net bando joti mums ant kojų. Labai džiaugiamės, kad nenuleidom rankų ir nepasidavėm, nes pasiduoti nenorėjo ir Tedis. Kol jis sveiko buvo labai baisu, bet giliai širdyje aš žinojau, kad su tokiu charakteriu šis šuo tikrai įveiks visas ligas. Tedis ir visa Jakovo klinikos komanda įrodė, kad stebuklų būna, vienas iš jų vėl aktyviai loja mūsų namuose.“

Jakovo

30 metų patirtis ir visos veterinarinės paslaugos

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog