Gydomasis masažas

Gydomasis masažas

Siekiant sumažinti skausmą, pagerinti kraujotaką ar sumažinti įtampą, dažnai gyvūnams taikomas gydomasis masažas. Tai padeda greičiau atsigauti patyrus įvairias traumas, operacijas.

Gydomasis masažas šunims ir katėms yra viena iš svarbiausių procedūrų, siekiant sumažinti skausmą, pagerinti judėjimo funkciją bei skatinti gerą savijautą. Toks gydymo metodas taikomas po sunkių traumų, atliekant tam tikras mankštas, ritmingas ir specifines manipuliacijas: tam, kad pagerėtų raumenų, sąnarių ir kitų audinių veikla.

Kokie gydomojo masažo privalumai?

Kokie gydomojo masažo privalumai?
  • Masažas mažina skausmą. Raumenų masažas skatina endorfinų išsiskyrimą, kuris padeda numalšinti skausmą. Masažas ypač naudingas sportiniams šunims, nes panaikina pieno rūgšties susikaupimą raumenyse. Masažas padės tuos raumenis atpalaiduoti ir išlaisvins įtemptas vietas.
  • Gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą. Gera cirkuliacija užtikrina, kad gyvūnas gaus sveiko deguonies ir maistinių medžiagų pripildyto kraujo į smegenis ir kitus organus, o jo oda ir kailis išliks sveiki. Limfos skysčio tekėjimo gerinimas padeda pernešti medžiagų apykaitos atliekas iš raumenų ir vidaus organų į limfinius mazgus, kur jis išvalomas.
  • Padeda atkūrimo procese. Šunų masažas gali būti puiki terapijos forma gyvūnams, kurie reabilituojasi po traumos ar operacijos. Be to, gydantis prisilietimas gali būti naudingas ne tik sužeistai vietai, todėl sveikstantiems šunims naudinga taikyti visapusišką masažą.
  • Padeda nustatyti sveikatos problemas. Susipažįstant su gyvūno kūnu galime atpažinti, kas yra normalu, o kas ne. Tai leidžia nustatyti bet kokias problemų vietas, į kurias turėtume atkreipti dėmesį tolesniam tyrimui.

Kokia procedūros eiga?

Prieš kiekvieną masažą pirmiausiai įvertinama gyvūno sveikatos būklė ir pagal gautus duomenis sudaromas gydymo planas. Procedūra atliekama naudojant įvairias manipuliacijas siekiant veikti skirtingus raumenis, sąnarius ir audinius. Po to gyvūnas yra stebimas, veterinaras dažnai rekomenduoja šeimininkams, kaip šunį ar katę prižiūrėti namuose, kokius pratimus atlikti.

Patarimai gyvūnų globėjams

  • Jeigu problema nėra skubi, planuokite vizitą pas veterinarą ir užsiregistruokite iš anksto.
  • Turėkite su savimi reikiamus dokumentus: gyvūno pasą, skiepų knygelę, išrašus iš kitų klinikų, rentgeno nuotraukas, tyrimų rezultatus ir pan.
  • Atvykite saugiai ir stenkitės nevėluoti.
  • Jauskitės drąsiai – klauskite visų rūpimų klausimų, prieš vizitą nuraminkite gyvūną.
Jakovo

Kreipkitės, ir mes pasistengsime padaryti viską, kad Jums padėtume

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog