Veterinarinė neurologija

Veterinarinė neurologija

Pastebėjote, kad Jūsų augintinis pradėjo elgtis kitaip nei įprastai? Tai gali reikšti, kad atsirado tam tikrų sutrikimų nervų sistemoje.

Pažeidus smulkaus sudėjimo gyvūnų galvos arba stuburo smegenis, atsiranda įvairių sutrikimų centrinėje ir/ar periferinėje nervų sistemoje. Pastebima, kaip pasikeičia šuns arba katės elgesys, judėjimo aparatas. Jauniems pacientams gali atsirasti vystymosi patologijos, slankstelių sutrikimai, cistų susiformavimas, imuniniai sutrikimai. Vyresniems dažnai pasireiškia epilepsijos priepuoliai, tarpslankstinių diskų išvaržos, onkologiniai susirgimai. Svarbu kuo greičiau tai pastebėti ir kreiptis pagalbos į specialistus. 

Ką svarbu žinoti prieš atliekant gydymą?

Ką svarbu žinoti prieš atliekant gydymą?
  • Prieš atvykstant į kliniką neurologo konsultacijai, pafilmuokite ir kitaip registruokite gyvūno problemas. Gydytojas Marius Aniškevičius, į tai pažiūrėjęs, galės lengviau ir greičiau padėti.
  • Prieš atliekant kompiuterinę tomografiją, pasirūpinkite, kad gyvūnas, likus 8 valandoms iki procedūros, nieko nevalgytų, o likus 2 – negertų vandens.
  • Mūsų klinikos gydytojas dr. Marius Aniškevičius teikia konsultacijas nuotoliniu būdu, tai ypač aktualu gyvenantiems ne Vilniuje arba užsienyje.

Ką dar svarbu žinoti?

Prieš atliekant diagnostiką, gyvūnas bus užmigdomas, o vėliau gydytojas pateiks visą naudingą informaciją. Svarbu paminėti, kad prieš atvykstant neurologo konsultacijai, turėkite sukaupę kuo daugiau medžiagos apie paciento būklę, priepuolių dažnumą (tai patogu fiksuoti telefonu, užrašų knygelėje). Tokia informacija padės nustatyti pasikartojimą, atspirties taškus ir dirgiklius, į kuriuos reaguoja gyvūnas. Nenustebkite, kad vizito metu gausite ypač daug informacijos – taip yra todėl, kad gydytojai, žinodami vien tik Jūsų augintinio veislę ir amžių, gali iš anksto žinoti, kokiomis ligomis jis serga ir kaip jam galima padėti.

Paslaugą atliekantys gydytojai

Kiekvienas gydytojas veterinaras dirba pagal specializaciją, todėl klientas gauna išsamią informaciją ir kvalifikuotą veterinarinę pagalbą.

Patarimai gyvūnų globėjams

  • Jeigu problema nėra skubi, planuokite vizitą pas veterinarą ir užsiregistruokite iš anksto.
  • Turėkite su savimi reikiamus dokumentus: gyvūno pasą, skiepų knygelę, išrašus iš kitų klinikų, rentgeno nuotraukas, tyrimų rezultatus ir pan.
  • Atvykite saugiai ir stenkitės nevėluoti.
  • Jauskitės drąsiai – klauskite visų rūpimų klausimų, prieš vizitą nuraminkite gyvūną.
Jakovo

30 metų patirtis ir visos veterinarinės paslaugos

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog