Transportavimo narvai ir nešyklės

Transportavimo narvai ir nešyklės

Narvai ir nešyklės užtikrina saugų transportavimą tiek klientui, tiek augintiniui ir dažnai suteikia katei saugumo jausmą. Narvas turėtų būti tvirtas, saugus ir stabilus. Lengvai nešiojamas, su tyliu atidarymo mechanizmu. Konstrukcija turėtų suteikti galimybę išimti katę, jei ji neišlenda pati, arba leisti katę lengvai apžiūrėti jos narvo dugne. Narvai su nuimamu viršumi yra patogūs apžiūrai, kuomet katė yra agresyvi, serganti ar su judėjimo sutrikimu.

Katės pratinimas prie narvo. Katė turi savarankiškai, niekieno neskatinama įlipti į narvą. Tai ir yra pagrindinis tikslas. Namuose narvas turi visada būti matomoje vietoje, taip katė prie jo greičiau pripras. Į narvą galima įdėti žaislų ar skanėstų. Galima mokyti katę įlipti į narvą tam tikra balso komanda. Nuolat pratinant, narvas katei asocijuosis su teigiamomis emocijomis, bei palengvins transportavimą.

Jakovo veterinarijos centras

Jeigu katė atsisako lipti į narvą. Galima naudoti slėptuvės strategiją namų aplinkoje. Mažoje patalpoje įrenkite keletą slėptuvių bei padėkite atvirą narvą. Katė greičiausiai pasislėps narve. Galima naudoti sintetinius feromonų pakaitalus, išpurškiant narvą 30 minučių prieš kelionę – katė jausis ramiau. Į narvą padėkite mėgstamą žaislą ar antklodėlę. Negalima katės vaikytis, bei per prievartą patalpinti į narvą. Pamažu raginant, katė pati į jį įlips. Galima nuiimti viršutinę narvo dalį ir katei įlipus palengva uždengti. Svarbu atminti, kad katė į narvą turi įlipti savarankiškai!

Jakovo veterinarijos centras

Narvas automobilyje. Prieš kiekvieną kelionę naudinga pasipraktikuoti kaip teisingai išimti ar įdėti narvą į automobilį. Pirmiausia reikėtų praktikuotis su tuščiu narvu, tam kad įsitikintume, kad narvas nėra per daug kratomas ar trankomas ( kas ir sukelia katei papildomo streso ). Kelionės metu, narvą pritvirtinkite prie automobilio grindų arba tvirtai prisekite saugos diržais. Judantis narvas gali išgąsdinti katę. Jį galima uždengti rankšluosčiu ar pledu, kad išvengtumėte vizualinių dirgiklių.

Jakovo veterinarijos centras

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog