Kodėl mes esame kačių klinika

Kodėl mes esame kačių klinika

JAKOVO VETERINARIJOS CENTRO KAČIŲ KLINIKA ISFM* AKREDITUOTA KAIP AUKSINIO STANDARTO DRAUGIŠKA KATĖMS KLINIKA

Važiuojant su kate į veterinarijos kliniką, devyniais iš dešimties atvejų katės visada jaus nerimo, baimės jausmą. Katės tampa išsigandusios, pradeda jaustis nesaugiai, kai tolsta nuo savųjų namų. Jos labai jautrios naujiems vaizdams, garsams ir kvapams. Didelė dalis kačių labiau mėgsta tylą ir vienatvę ir labai sunkiai išgyvena streso faktorių. Taip pat keliaudamos link veterinarijos klinikos, jos pradeda jausti šunų kvapus, kas papildomai iššaukia baimę kartu su nerimu. Atsižvelgiant į tai, kad katės yra žymiai jautresnės nei šunys, tarptautinė organizacija „International Cat Care“ ir jos padalinys „International Society of Feline Medicine“ 2012 metais įsteigė programą „Cat Friendly Clinic“ išvertus į lietuvių kalbą, draugiška katėms klinika. Jos tikslas – kiek įmanoma labiau sumažinti pašalinių garsų, kvapų, nepageidaujamų katėms keturkojų kiekį. Sumažinti streso bei nerimo kiekį, taip pasiekiant greitesnių ir sėkmingesnių gydymo rezultatų. Per tokį trumpą laiką šios programos populiarumas išaugo labai stipriai, nes buvo pastebėta, jog katės tapo ramesnės ir draugiškesnės, o jų šeimininkai – žymiai laimingesni, nes gydymo rezultatai sėkmingesni.

„Cat Friendly Clinic“ programa yra nustačiusi tris akreditacijos laipsnius – bronzinį, sidabrinį, auksinį. Kiekvieną iš šių akreditacijų apima skirtingi požymiai. Jie priklauso nuo klinikos personalo profesionalumo, turimos medicininės įrangos ir priemonių, patalpų dydis, išplanavimas ir įrengimas. Kiekvienos, tokį įvertinimą, turinčios klinikos veterinarai sugeba tinkamai prieiti prie Jūsų augintio, elgtis atsakingai, pagarbiai, švelniai ir be staigių judesių. Klinikos personalas nuolat atnaujina žinias apie klinikinę kačių priežiūrą.

Katėms draugiškos klinikos akreditavimas apima visą mūsų klinikos personalą nuo registratūros darbuotojų, gydytojo asistentų iki veterinarijos gydytojų. Taip pat, mūsų klinikoje yra kačių atstovė (gynėja) – veterinarijos gydytoja Agnė Blaževičienė ( sertifikuota kačių medicinos gydytoja), (iš anglų kalbos išvertus „Cat advocate“). Agnė mūsų klinikoje atstovauja kačių interesams ir užtikrina, kad su katėmis būtų elgiamasi taip, kaip to reikalauja kačių gerovės normos, kad jos patirtų kiek įmanoma mažiau streso ir apsilankymas klinikoje taptų malonesnis. Be to, kačių „advokatė“ Agnė, Jus mielai pakonsultuos kačių priežiūros ir sveikatos klausimais.

*- ISFM ( International Society of Feline Medicine ) Tarptautinė kačių medicinos bendrija.

Jakovo veterinarijos centras

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog