MRT – magnetinis rezonansas

MRT – magnetinis rezonansas

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad nuo 2017 m. rugpjūčio mėn. pirmieji Lietuvoje pradėjome taikyti aukščiausio lygio diagnostikos standartus ir atliekame magnetinio rezonanso tyrimus.

Magnetinio rezonanso tomografija – kas tai?

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) – vienas iš naujausių, pažangiausių ir saugiausių radiologinio tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. MRT metu naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurių pagalba išgaunamas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas. Šis tyrimas neturi kenksmingos jonizuojančios spinduliuotės (radiacijos) poveikio organizmui.

Magnetinio rezonanso tyrimo paskirtis

MRT tyrimas yra nepakeičiamas nustatant įvairių kūno organų būklę ir galimus pakitimus:

Magnetinio rezonanso tyrimo paskirtis
 • įvairias galvos smegenų patologijas (galvos smegenų navikai, kraujotakos sutrikimo padarinius, kraujo išsiliejimą, pūlinius, hidrocefalija, epilepsija, vystymosi anomalijos, ir t. t.);
 • įvairias stuburo smegenų patologijas (tarpslankstelinių diskų išvaržos, stuburo smegenų kraujotakos sutrikimai, vystymosi anomalijos, skysčių sankaupos, onkologiniai susirgimai ir t. t.);
 • kaulų ir sąnarių sistemos patologijas (raumenų, raiščių traumas, trūkimus, plyšimus, uždegimus, kelio sąnario meniskų patologijas);
 • taip pat tyrimas atliekamas siekiant nustatyti įvairių minkštų audinių onkologinius susirgimus, vertinant išplitimą – metastazes, bei limfmazgių ir kraujagyslių būklei nustatyti.

Magnetinio rezonanso
tyrimo ypatumai

 • tyrimas saugus, neinvazyvus, neskausmingas ir itin informatyvus – matomi detalūs, ryškūs organų ir audinių vaizdai;
 • duomenys labai tikslūs;
 • tyrimą galima atlikti su kontrastine medžiaga ir be jos;
 • pacientai nėra veikiami jonizuojančios spinduliuotės, nėra nustatyta jokio pavojaus ar nepageidaujamo poveikio, todėl tyrimą galima atlikti keletą kartų.
 • reikalinga narkozė;
 • tyrimas trunka pakankamai ilgai (nuo 1 val iki 2 val);
 • labai retai, tačiau gali kilti alerginių reakcijų į kontrastinę medžiagą;

Pasiruošimas magnetinio rezonanso tyrimui ir jo atlikimo eiga

 • prieš magnetinio rezonanso tyrimą gyvūno negalima šerti iki tyrimo likus 10–12 val., neduoti lakti vandens – 2 val. iki tyrimo pradžios;
 • gyvūnui atliekama narkozė;
 • viso vizito trukmė – nuo 60 iki 90 min.

Svarbi informacija:

Tyrimas atliekamas tik pagal išankstinę registraciją. Užsiregistruoti magnetinio rezonanso tyrimui galite paskambinę „Jakovo veterinarijos centro“ registratūros telefonu (+370 5) 2132982. Taip pat susitarti dėl tyrimo ar gauti daugiau Jums aktualios informacijos galite susisiekę su tyrimą atliekančiais veterinarijos gydytoja Dr.  Viktorija Latvis, kurie padės apsispręsti dėl tyrimo tikslingumo ar galimybės naudoti alternatyvų kompiuterinės tomografijos tyrimą.

Paslaugą atliekanti specialistė

Kiekvienas gydytojas veterinaras dirba pagal specializaciją, todėl klientas gauna išsamią informaciją ir kvalifikuotą veterinarinę pagalbą.

Patarimai gyvūnų globejams

Dalinamės naudinga informacija, kaip prižiūrėti savo augintinį po tyrimo.

Kaip padėti gyvūnui atsigauti?

Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, atsižvelkite į veterinaro rekomendacijas, kadangi kiekvienas gyvūnas yra skirtingas. Tačiau užtikrinkite augintinio saugumą ir pilnavertę priežiūrą.

Ar kiekvienam gyvūnui yra taikoma narkozė?

Prieš atliekant magnetinio rezonanso tyrimą, svarbu atsižvelgti į gyvūno rūšį, dydį, amžių, elgseną ir būklę dėl narkozės taikymo. Dažniausiai šis metodas yra pasirenkamas, ypač mažesniems gyvūnams, kurie yra judresni.

Kuo tyrimas yra naudingas?

Magnetinio rezonanso tyrimas yra naudingas, kadangi tokiu būdu galima nustatyti, kokiomis ligomis serga gyvūnas.

Jakovo

Jūsų augintinių ekspertai

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog