Veterinarinė traumatologija / ortopedija

Veterinarinė traumatologija / ortopedija

Jakovo veterinarijos centre teikiamos profesionalios veterinarų ortopedų-traumatologų konsultacijos, tiksliai diagnozuojamos traumų, lūžių ir ortopedinių problemų priežastys, skiriamas efektyvus gydymas, esant poreikiui, atliekamos chirurginės operacijos.

Pastebėjus ar įtariant, kad Jūsų šuo ar katė patyrė traumą ar kaulų lūžį, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į veterinarijos kliniką. Veterinaro ortopedo-traumatologo konsultacijai reikėtų registruotis ir pastebėjus, kad Jūsų augintinis neįprastai stato kojas, šlubuoja, sunkiai keliasi, greitai pavargsta bėgiodamas. Jakovo veterinarijos centre atliekama profesionali traumų, lūžių, šunų ir kačių šlubavimo, skeleto ir sąnarių vystymosi sutrikimų diagnostika bei gydymas.

Ką svarbu žinoti atvykstant į kliniką?

Ką svarbu žinoti atvykstant į kliniką?
  • Prieš atvykstant į kliniką, nemaitinkite gyvūno. Pasirūpinkite, kad bent 8 valandas iki procedūros Jūsų augintinis būtų nieko nevalgęs, 2 valandas – negėręs jokių skysčių. Tai svarbu, nes atliekant rentgenologinį ištyrimą, daugeliu atvejų gyvūnui taikoma sedacija, leidžianti pozicionuoti ir nufotografuoti kaulus ar sąnarius taip, kad būtų kuo tiksliau nustatytas traumos, lūžio pobūdis, įvertinta senatvinių degeneracinių procesų žala ir kt.
  • Prieš atvykstant pas gydytoją, rekomenduojame turėti nuotraukų arba vaizdo įrašų, kuriose užfiksuoti gyvūnui pasireiškiantys simptomai. Tai padės specialistui tiksliau diagnozuoti gyvūno sveikatos sutrikimo priežastis. Taip pat būtina informuoti veterinarijos gydytoją apie gyvūno vartojamus vaistus ar anksčiau taikytą gydymą.

Kaip vyksta veterinaro ortopedo-traumatologo konsultacija?

Atvykus į Jakovo veterinarijos centrą, gydytojas ortopedas-traumatologas atidžiai išklausys Jūsų nusiskundimus, surinks anamnezę, apžiūrės Jūsų augintinį, įvertins bendrą jo sveikatos būklę bei galimus pažeidimus. Prireikus, gyvūnui bus atliekamas rentgeno tyrimas taikant sedaciją, kurios metu jis trumpam lengvai užmigs. Diagnozavus pažeidimo pobūdį ir priežastis, veterinaras parengs ir Jums pristatys individualų gyvūno gydymo planą. Esant poreikiui, bus planuojamos reikiamos procedūros ar chirurginis gydymas.

Gydymo galimybės

  • Šunų ir kačių traumų gydymas. Esant kaulų lūžiams, dislokacijoms, sąnarių išnirimams ir kitiems sužalojimams, skiriami skausmą ir uždegimą slopinantys nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, atliekama imobilizacija, kuriai, priklausomai nuo pažeidimo vietos ir sudėtingumo, gali būti naudojami gipso tvarsčiai, chirurginis fiksavimas, osteosintezės įrankiai ir kt. Esant itin sudėtingam lūžiui, gali prireikti chirurginio gydymo.
  • Gyvūnų sąnarių ligų gydymas. Gyvūnui diagnozavus sąnarių ligą ar uždegimą, įprastai skiriama fizinė terapija, taikomas medikamentinis ar chirurginis gydymas.
  • Genetiniai ir įgimti gyvūnų ortopediniai sutrikimai. Diagnozavus įgimtas skeleto ar raumenų ligas, taikomas medikamentinis gydymas, atliekamos operacijos.
  • Gyvūnų reabilitacija. Po ortopedinio-traumatologinio gydymo augintiniui dažnai skiriama reabilitacija: fizinė terapija, specialūs pratimai, masažai ir pan.

Patarimai gyvūnų globėjams

  • Jeigu problema nėra skubi, planuokite vizitą pas veterinarą ir užsiregistruokite iš anksto.
  • Turėkite su savimi reikiamus dokumentus: gyvūno pasą, skiepų knygelę, išrašus iš kitų klinikų, rentgeno nuotraukas, tyrimų rezultatus ir pan.
  • Atvykite saugiai ir stenkitės nevėluoti.
  • Jauskitės drąsiai – klauskite visų rūpimų klausimų, prieš vizitą nuraminkite gyvūną.
Jakovo

Visos veterinarinės paslaugos po vienu stogu

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog