Kompiuterinė 3D tomografija ir tyrimai

Kompiuterinė 3D tomografija ir tyrimai

Siekiant įvertinti tikrąją gyvūno sveikatos būklę, dažnai prireikia atlikti įvairiausius skaitmeninius tyrimus. Savo klinikoje turėdami aukščiausios kokybės įrangą, galime gauti pačius tiksliausius duomenis.

Siekiant gyvūnui suteikti kuo efektyvesnį ir kokybiškesnį gydymą, kai kuriais atvejais vien tik paprastos apžiūros neužtenka, todėl į pagalbą pasitelkiama kompiuterinė tomografija. Tai yra radiologinės diagnostikos tyrimas, kurį atliekant naudojama jonizuojanti spinduliuotė ir gaunamas tiriamosios srities skersinio pjūvio dvimatis vaizdas, esant būtinybei – ir daugiaplanės ar trimatės konstrukcijos. Tokio tipo tyrimai leidžia tiksliai žinoti, kaip tiksliai yra išplitusi liga ir kokia jos priežastis todėl, kad tiriamoji sritis yra skenuojama itin plonais sluoksniais.

Ką reikia žinoti prieš procedūrą?

Ką reikia žinoti prieš procedūrą?
  • Jeigu Jūsų gyvūnas yra gydomas kitoje įstaigoje, būtina turėti siuntimą kompiuterinei tomografijai.
  • 8 valandas prieš atliekant tyrimą, nemaitinkite gyvūno, o prieš 2 – neduokite jam geriamojo vandens.
  • Klinikoje gyvūnas bus švelniai seduojamas.

Ką dar svarbu žinoti?

Tik gydytojas veterinaras gali nuspręsti, ar gyvūnui reikalinga kompiuterinė tomografija: tai dažniausiai atliekama tokiais atvejais, kai kiti vizualinės diagnostikos būdai (rentgenas, ultragarsas) nepadeda. Pats kompiuterinės tomografijos tyrimas netrunka ilgai – vos iki 15 minučių, tačiau prieš procedūrą gyvūnas yra užmigdomas, todėl bendras laikas gali būti nuo 30 iki 60 min. Pacientui įvedamas kateteris ir suleidžiami vaistai. Paprasčiausiai reikia laiko, kol gyvūnas užmiega ir po to atsibunda. Tokia praktika taikoma visais atvejais, kai kompiuterinės tomografijos tyrimas yra planuojamas iš anksto.

Patarimai gyvūnų globėjams

  • Jeigu problema nėra skubi, planuokite vizitą pas veterinarą ir užsiregistruokite iš anksto.
  • Turėkite su savimi reikiamus dokumentus: gyvūno pasą, skiepų knygelę, išrašus iš kitų klinikų, rentgeno nuotraukas, tyrimų rezultatus ir pan.
  • Atvykite saugiai ir stenkitės nevėluoti.
  • Jauskitės drąsiai – klauskite visų rūpimų klausimų, prieš vizitą nuraminkite gyvūną.
Jakovo

Sėkmės stebuklai Jakovo klinikoje

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog