Kompiuterinė 3D tomografija ir tyrimai

Kompiuterinė 3D tomografija ir tyrimai

Siekiant įvertinti tikrąją gyvūno sveikatos būklę, dažnai prireikia atlikti įvairiausius skaitmeninius tyrimus. Savo klinikoje turėdami aukščiausios kokybės įrangą, galime gauti pačius tiksliausius duomenis.

Siekiant gyvūnui suteikti kuo efektyvesnį ir kokybiškesnį gydymą, kai kuriais atvejais vien tik paprastos apžiūros neužtenka, todėl į pagalbą pasitelkiama kompiuterinė tomografija. Tai yra radiologinės diagnostikos tyrimas, kurį atliekant naudojama jonizuojanti spinduliuotė ir gaunamas tiriamosios srities skersinio pjūvio dvimatis vaizdas, esant būtinybei – ir daugiaplanės ar trimatės konstrukcijos. Tokio tipo tyrimai leidžia tiksliai žinoti, kaip tiksliai yra išplitusi liga ir kokia jos priežastis todėl, kad tiriamoji sritis yra skenuojama itin plonais sluoksniais.

Kompiuterinė tomografija – kas tai?

Kompiuterinė tomografija – radiologinės diagnostikos tyrimas, kurį atliekant naudojama jonizuojanti spinduliuotė. Tiriant kompiuteriniu tomografu, gaunamas tiriamosios srities skersinio pjūvio dvimatis vaizdas. Esant būtinybei, galima atlikti daugiaplanes ir trimates rekonstrukcijas. Tyrimo metu tiriamoji sritis skenuojama plonais sluoksniais, todėl gydytojas gali labai tiksliai nustatyti ligos židinį ir išplitimą.

Kompiuterinės tomografijos tyrimo panaudojimo atvejai

Kompiuterinė tomografija naudojama kai yra įtariami susirgimai ar patologijos, kurių negalima diferencijuoti paprastos rentgenologijos pagalba:

  • galvos patologijoms nustatyti (insultas, galvos smegenų navikiniai susirgimai, hidrocefalija ir t. t.);
  • stuburo patologijų diagnostikai (stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržos, stuburo ir stuburo smegenų onkologiniai susirgimai, slankstelių išsivystymo patologijos ir t. t.);
  • krūtinės ląstos patologijoms nustatyti (navikiniai susirgimai, krūtinės ląstos vaskuliarinės patologijos, plaučių patalogijos ir t. t.);
  • pilvo ląstos patologijoms nustatyti (urinarinės sistemos patologijos, pav. šlapimtakių ektopija, onkologinių susirgimų diagnostika, kai ultragarso pagalba negalima nustatyti aptikto naujadaro kilmės, portosisteminiai šuntai);
  • sąnarių, galūnių, minkštųjų audinių ir kraujagyslių patologijoms nustatyti.

Kaip užsiregistruoti kompiuterinės tomografijos tyrimui

Ar gyvūnui reikalingas KT tyrimas, sprendžia veterinarijos gydytojas. Tyrimas skiriamas tais atvejais, kai kiti vizualinės diagnostikos būdai (rentgenas, ultragarso tyrimas, endoskopija) nepadeda nustatyti diagnozės.

Užsiregistruoti tyrimui galima Jakovo veterinarijos centro registratūroje, paskambinus tel. (+370 5) 2132982 ir (+370 5) 2105048. Tyrimą atlieka veterinarijos gydytojai Marius Aniškevičius ir Viktorija Latvis. Jei kreipsitės į gydytojus el. paštu, būtinai nurodykite savo telefono numerį.

Kompiuterinės tomografijos tyrimo aprašymas dažniausiai paruošiamas darbo dienos eigoje ir per 24 val. atsiunčiamas savininkui ir gydančiam gyvūną veterinarijos gydytojui.

Ką reikia žinoti prieš procedūrą?

Ką reikia žinoti prieš procedūrą?
  • Jeigu Jūsų gyvūnas yra gydomas kitoje įstaigoje, būtina turėti siuntimą kompiuterinei tomografijai.
  • 8 valandas prieš atliekant tyrimą, nemaitinkite gyvūno, o prieš 2 – neduokite jam geriamojo vandens.
  • Klinikoje gyvūnas bus švelniai seduojamas.

Ką dar svarbu žinoti?

Tik gydytojas veterinaras gali nuspręsti, ar gyvūnui reikalinga kompiuterinė tomografija: tai dažniausiai atliekama tokiais atvejais, kai kiti vizualinės diagnostikos būdai (rentgenas, ultragarsas) nepadeda. Pats kompiuterinės tomografijos tyrimas netrunka ilgai – vos iki 15 minučių, tačiau prieš procedūrą gyvūnas yra užmigdomas, todėl bendras laikas gali būti nuo 30 iki 60 min. Pacientui įvedamas kateteris ir suleidžiami vaistai. Paprasčiausiai reikia laiko, kol gyvūnas užmiega ir po to atsibunda. Tokia praktika taikoma visais atvejais, kai kompiuterinės tomografijos tyrimas yra planuojamas iš anksto.

Patarimai gyvūnų globėjams

  • Jeigu problema nėra skubi, planuokite vizitą pas veterinarą ir užsiregistruokite iš anksto.
  • Turėkite su savimi reikiamus dokumentus: gyvūno pasą, skiepų knygelę, išrašus iš kitų klinikų, rentgeno nuotraukas, tyrimų rezultatus ir pan.
  • Atvykite saugiai ir stenkitės nevėluoti.
  • Jauskitės drąsiai – klauskite visų rūpimų klausimų, prieš vizitą nuraminkite gyvūną.
Jakovo

Visos veterinarinės paslaugos po vienu stogu

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog