Mikrobiologijos (bakteriologijos) tyrimų laboratorija

Mikrobiologijos (bakteriologijos) tyrimų laboratorija

„Jakovo veterinarijos centro“ laboratorija nuo 2021 gruodžio mėn. atlieka bakteriologijos tyrimus šunims ir katėms. Tyrimo metu iš paimtos patologinės medžiagos (išmatų, kraujo, šlapimo ir t. t.) išskiriamas patologinis ligos sukėlėjas ir parenkami tinkami ir veiksmingi antimikrobiniai vaistai (antibiotikai) jo sukeltai infekcijai gydyti.

Augantis bakterijų atsparumas įvairioms antimikrobinėms medžiagoms išlieka aktualia tema ir iššūkiu, kurį sprendžiant ypatingą prasmę įgauna Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos principas „Vienas pasaulis – Viena sveikata“. Tai reiškia, kad bendromis pastangomis būtina siekti, jog antimikrobinių preparatų tiek medicinoje, tiek ir veterinarijoje būtų sunaudojama mažiau, jie būtų siauresnio spektro ir skiriami tikslingiau.

Antimikrobinių medžiagų atsparumas kelia rimtą pavojų efektyviam gydymui, todėl labai svarbu siekti, kad atsparumas antibiotikams neplistų ir antimikrobinės medžiagos išliktų veiksminga priemone kovoje tiek su gyvūnų, tiek ir žmonių ligomis.

Prieš priimdamas sprendimą, ar gyvūno gydymui skirti antimikrobines medžiagas, veterinarijos gydytojas turėtų:

  • prieš skirdamas antibiotikus nustatyti ligos diagnozę;
  • užtikrinti, kad mėginiai bakteriologiniam tyrimui būtų paimti prieš pradedant antimikrobinę terapiją;
  • pacientams, kurių gydymas antimikrobinėmis medžiagomis jau pradėtas, mėginius bakteriologiniam tyrimui imti praėjus ne mažiau kaip 3 paroms po paskutinio antimikrobinės medžiagos panaudojimo;
  • pasirinkti antimikrobinę medžiagą pagal iš bakteriologinės laboratorijos gautus jautrumo antimikrobinėms medžiagoms nustatymo rezultatus;
  • kaip pirmas pasirinkimas, turi būti renkamos veterinarinės paskirties antimikrobinės medžiagos;
  • neskirti antibakterinio gydymo, jeigu atlikus reikiamus klinikinius ir diagnostinius laboratorinius tyrimus infekcijos požymių nenustatyta;
  • neskirti antimikrobinio gydymo jeigu nustatoma, kad tai su lengvais disbakteriniais simptomais susijęs, savaime praeinantis paciento susirgimas.

Tyrimo trukmė: 2-3 dienos.

Tyrimo kaina klinikos pacientams: 36- 

Informacija skirta veterinarijos gydytojams. el. paštas:  kristina@vetmed.lt

Lydraštis.

Paslaugą atliekantys gydytojai

Kiekvienas gydytojas veterinaras dirba pagal specializaciją, todėl klientas gauna išsamią informaciją ir kvalifikuotą veterinarinę pagalbą.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog