Pupos istorija: Reta liga ir pusė metų tyrimų bei adatų

Pupos istorija: Reta liga ir pusė metų tyrimų bei adatų

Penkerių metų jorkšyro terjerė Pupa labiausiai mėgsta ilgus pasivaikščiojimus su šeimininke ir sodyboje medžioti peles bei varles. „Nors dauguma mano, kad Jorkšyrai – pagalviniai šunys, mūsų Pupa aktyvi ir dažnai mes su ja nueiname po penkis kilometrus.“ – džiaugiasi šeimininkė Veslava. Tačiau jei ne šeimininkės užsispyrimas ir Jakovo veterinarijos centro gydytojų profesionalumas – Pupa jau būtų „amžinosios medžioklės“ plotuose.

Viskas prasidėjo žiemą. Pupa pradėjo viduriuoti ir iš pradžių buvo gydoma kitoje klinikoje nuo viduriavimo, tačiau kai nepadėjo nei antibiotikai, nei kiti vaistai, o Pupos kvėpavimas pasidarė dažnas ir sunkus, šuo tapo vangus ir nebenorėjo valgyti – Veslava su Pupa kreipėsi į Jakovo veterinarijos centrą. Ten jas priėmė ir į kovą su Pupytės liga stojo gydytoja Renata Jarmalavičė.

„Pupa pas mus atvyko tikrai labai blogos būklės. Ji siaubingai viduriavo, pilvo ir krūtinės ertmėje kaupėsi skysčiai, dėl to šuo duso, nevalgė, buvo išsivysčiusi mažakraujystė. Atlikus visus tyrimus Pupai buvo nustatytas baltymų netekimo sindromas. Tai liga, kuri dažniausiai atsiranda 3–7 metų šunims, o vokiečių aviganiai ir Jorkšyro terjerai turi šiai ligai didesnį polinkį. Nustačius ligą pradėjome ilgą ir sunkų gydymą.“ – prisiminė gydytoja Renata.

Jakovo veterinarijos centras tapo Pupos ir jos šeimininkės antrais namais. Čia jos lankydavosi vos ne kasdien. Ne iš karto pavyko parinkti vaistus, kurie neiššauktų šalutinių poveikių ir tiktų Pupai. Krūtinėje nuolat kaupėsi skysčiai, kuriuos reikėdavo greitai nutraukti, kitaip šuo galėjo tiesiog uždusti. „Skysčius iš krūtinės ląstos mes traukėme net šešis kartus. Gydytoja mane išmokė kaip skaičiuoti jos įkvėpimus ir jei jau jų per daug – nelaukiant važiuoti į kliniką. Kartą teko Pupą vežti į naktinę kliniką traukti skysčių, ten mums atvirai pasiūlė šunį užmigdyti.“ – pasakoja Veslava.

Tačiau Veslava nepasidavė ir nors Pupos gydymas reikalavo labai daug jos laiko ir išlaidų – ji net akimirkai nepagalvojo nuleisti rankų. „O kaip gali pasiduoti, juk čia mano šeimos narys. Visai prieš Pupai susergant netekau savo vyro, negalėjau netekti ir jos. Todėl abi kovojom ir nepasidavėm.“

Jakovo veterinarijos centras

Dėl savo ligos Pupa iš linksmo šuniuko tapo „vaikščiojančiu skeletuku“ – drastiškai nukrito svoris, suprastėjo kailio būklė, sunyko raumenys, šuo svėre vos tris kilogramus ir kasdien gaudavo po penkias injekcijas. „Man taip buvo jos gaila, jos toks mažas užpakaliukas ir kasdien vis badomas. Tai buvo etapas, kai mano namai kvepėjo šuns tualetu, nes Pupa jau nebeturėjo jėgų eiti į lauką, aš labai nerimavau. Man dauguma sakė, kad čia tik šuo, bet čia ne tik šuo, čia mano kūdikis. Jei jau pasiryžti turėti šunį, turi juo rūpintis, kiek tik gali. Todėl aš paverkdavau ir toliau veždavau ją į kliniką.“ – prisiminė Veslava.

Gydytoja Renata Jarmalavičė giria Pupytės šeimininkę, nes ji nepasidavė ir nenuleido rankų: „Būna, kad šia liga sergančių šunų nepavyksta ištraukti, o dažnai būna, kad pasiduoda patys šeimininkai, nes gydymas ilgas ir brangus – prireikia daug tyrimų, procedūrų ir šeimininkai tiesiog nepakelia to finansiškai. Taip pat sergantis šuo atrodo prastai, tai irgi sunku ištverti šeimininkams. Pupos gydymas buvo ilgas, nes atvejis labai sunkus, tačiau pamažu šuniukui pradėjo gerėti, atrinkti vaistai pradėjo veikti ir šuo su kiekviena diena pradėjo jaustis vis geriau. Šia liga sergantys šunys niekada visiškai nepasveiksta, tačiau parinkus tinkamus vaistus ir juos vartojant bei periodiškai tikrinantis gali nugyventi ilgą ir laimingą gyvenimą.“

Beveik pusę metų su Pupa klinikoje vos ne kasdien besilankiusi Veslava šiandien gali lengviau atsikvėpti, jos šuniukas vėl gražus, priaugęs svorio ir labai linksmas. O pačiai klinikai Veslava negaili geriausių žodžių: „Vienintelis jų trūkumas yra tai, kad jie nedirba visą parą. O šiaip ten dirba tikri profesionalai ir žmonės, kurie išties myli gyvūnus. Aš norėčiau pati ten užsirašyti, nes mano gydytojai manimi nesirūpina taip, kaip Jakovo klinikoje rūpinasi gyvūnais. Gydytoja Renata ir visa klinikos komanda ištraukė Pupą iš mirties nagų. Tik vėliau man pasakė, kad tokios būklės šunys, kokia buvo Pupa išgyvena vos penkias dienas. Mums pavyko ir esu dėl to labai laiminga, mano Pupa vėl pasiruošusi ilgiems mūsų pasivaikščiojimams. O visiems skaitantiems mūsų istoriją noriu perduoti: žmonės, kovokite už savo šunis iki paskutinio jų atodūsio, nes jie tikrai už jus kovotų taip pat.“

Jakovo

Viskas, ko reikia jūsų kačių ir šunų sveikatai vienoje vietoje

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog