Veterinarinė ortopedija

Veterinarinė ortopedija

Jeigu įtariate, kad Jūsų šuo arba katė patyrė kaulų lūžius ar kitas traumas, leiskite mums patvirtinti arba paneigti šias abejones. Turėdami tikslius duomenis, galėsime greičiau padėti.

Nepriklausomai nuo gyvūno temperamento ir aktyvumo, kiekvienam iš jų svarbus judėjimas. Tai padeda užtikrinti skeleto ir raumenų sistemos funkcionalumas, todėl atsiradus bent mažiausioms problemoms, patariama kreiptis pas veterinarą ortopedą. Ši medicinos sritis padeda ištirti esamas ligas ir infekcijas, jų rizikas bei gydymo būdus.

Kokie galimi gydymo metodai?

Kokie galimi gydymo metodai?
  • Traumų gydymas. Esant kaulų lūžiams, dislokacijoms, sąnarių išnirimams ir kitiems sužalojimas, naudojami gipso tvarsčiai, chirurginis fiksavimas, osteosintezės įrankiai ir pan.
  • Sąnarių ligų gydymas. Jeigu gyvūnas susiduria su sąnarių ligomis ar uždegimais, dažniausiai pasirenkama fizinė terapija, chirurgija arba vaistai.
  • Genetiniai ir įgimti sutrikimai. Veterinarinė ortopedija gali diagnozuoti įgimtas skeleto ar raumenų ligas.

Kokia procedūros eiga?

Kiekviena procedūra yra skirtinga, priklausomai nuo esamų sveikatos sutrikimų. Tačiau pirmojo susitikimo metu specialistas įvertina Jūsų gyvūno būklę, išsiaiškina simptomus ir surenka visą reikalingą informaciją apie prieš tai turėtus sveikatos sutrikimus. Galiausiai sudaromas tikslus gydymo planas, pradedama ruoštis procedūrai, po kurios skiriama laiko reabilitacijai, taip pat gyvūnas būna stebimas.

Patarimai gyvūnų globėjams

  • Jeigu problema nėra skubi, planuokite vizitą pas veterinarą ir užsiregistruokite iš anksto.
  • Turėkite su savimi reikiamus dokumentus: gyvūno pasą, skiepų knygelę, išrašus iš kitų klinikų, rentgeno nuotraukas, tyrimų rezultatus ir pan.
  • Atvykite saugiai ir stenkitės nevėluoti.
  • Jauskitės drąsiai – klauskite visų rūpimų klausimų, prieš vizitą nuraminkite gyvūną.
Jakovo

Jūsų augintinių ekspertai

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog