Kiekvienas mūsų centro veterinaras yra savo srities specialistas. Surinkęs pilną anamnezę (anamnezė – ligonio ar jo artimųjų gydytojui suteiktos žinios apie pacientą), atlikęs visus reikalingus tyrimus bei išsiaiškinęs visas, kartais ir užslėptas ligas, pagal turimus duomenis anesteziologas narkozės pavojų sumažina iki visiškai minimalaus. Anesteziologo darbas yra įvertinti riziką, atidžiai stebėti visus gyvybinius parametrus, operacijos metu sumažinti chirurginių manipuliacijų keliamą stresą ir numalšinti skausmą. Išsamus priešoperacinis gyvūno būklės įvertinimas, kai gyvūnas yra vyresnio amžiaus arba turi kokių nors sisteminių ligų, padeda kruopščiai parinkti tinkamiausius vaistinius preparatus anestezijai.
Visuomenėje vyrauja požiūris, jog vienos narkozės metu geriausia atlikti kiek įmanoma daugiau procedūrų. Pavyzdžiui kastruojant kalytę kartu jai atlikti burnos higieną. Tokia nuomonė yra klaidinga, nes didžiausias kūno priešas yra stresas ir skausmas, kurį sukelia ne anestezija, o chirurginė procedūra. Anestezija yra pagalba, leidžianti kūnui atlaikyti ir kiek įmanoma sumažinti patiriamą stresą, o tai daug lengviau atlikti esant skausmui vienoje vietoje. Protingas pakartotinės narkozės taikymas, atidžiai stebint augintinio būklę, papildomos žalos jo organizmui nedaro. Dar vienas sėkmingą narkozę lemiantis faktorius yra laikas – anesteziologui nepalyginamai lengviau kontroliuoti užmigdyto gyvūno būklę vienos procedūros metu, negu tada, kai jų sąrašas yra ilgas.
Anesteziologas operacijos metu stebi šiuos parametrus: pulsą, širdies darbą elektrokardiogramoje, kraujo prisotinimą deguonimi, įkvepiamo bei iškvepiamo anglies dvideginio kiekį, deguonies kiekį dujose, inhaliacinio anestetiko kiekį įkvėpiamose ir iškvėpiamose dujose, kraujo spaudimą, taip pat vykdo nepertraukiamą kūno temperatūros stebėseną. Anesteziologas taip pat reguliuoja infuzijos tirpalo pasirinkimą, kiekį bei lašėjimo greitį, o susidarius nenumatytai situacijai jis kaip mat reaguoja ir atlieka gyvūno gyvybei išgelbėti reikalingus veiksmus. Kai anesteziologo funkcijas operacinėje atlieka chirurgas, jis turi gerokai mažiau laiko stebėti visus minėtus parametrus, kadangi kartu turi būti susitelkęs ir į atliekamus chirurginius veiksmus.
Deja, kaip ir žmonių medicinoje, kartais atsitinka taip, kad, ypač esant sunkiai gyvūno būklei, su juo vis tiek tenka atsisveikinti. Tik išsamūs išankstiniai tyrimai ir nuoširdus Jūsų bendradarbiavimas mums gali padėti to išvengti.