Kelionės su gyvūnais

Kelionės su gyvūnais

Yra daugybė reikalavimų, kuriuos reikia įvykdyti, norint keliauti su savo šuniu arba kate į užsienį. Iš esmės šie reikalavimai yra tokie (jei planuojate keliauti savo automobiliu, toliau pateikta informacija Jums nėra aktuali):

Planuojant kelionę lėktuvu, traukiniu, laivu ar autobusu, reikia pasidomėti apie reikalavimus, kuriuos vežėjai taiko žmonėms, keliaujantiems su savo augintiniais. Vežėjai visada reikalauja, kad būtų tinkamai įforminti veterinarijos dokumentai (apie tai bus parašyta toliau), taiko skirtingus reikalavimus dėl gyvūno laikymo sąlygų kelionės metu. Tokių keliavimo su gyvūnais taisyklių yra daugybė, todėl planuojant kelionę patariame pasidomėti Jūsų pasirinktos kelionių kompanijos gyvūnų pervežimui taikomais papildomais reikalavimais (pvz., skrendant lėktuvu šunys ir katės turi būti laikomi specialiose transportavimo dėžėse, atitinkančiose gyvūno dydį, o štai kai kurios kompanijos leidžia miniatiūrinių veislių šunis ir kačiukus vežti lėktuvo salone).

Keliavimo su gyvūnais veterinarijos reikalavimai

  • bendri reikalavimai pagal Lietuvos Respublikos ir ES norminius aktus, kuriuos reikia įvykdyti, kad gyvūną galima būtų išvežti iš Lietuvos teritorijos;
  • specifiniai veterinariniai reikalavimai valstybių, į kurias Jūs keliaujate arba kurių teritoriją kertate tranzitu;
  • veterinarijos reikalavimai, kad gyvūnas galėtų grįžti atgal į Lietuvos teritoriją.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog