Katino Arimano istorija: kai vėžys nereiškia greito atsisveikinimo

Katino Arimano istorija: kai vėžys nereiškia greito atsisveikinimo

Ši katino Arimano istorija turėtų įkvėpti visus šeimininkus, kurie išgirsta vieną baisiausių savo gyvūno diagnozių – vėžys. Vilnietės Viktorijos svajonė buvo turėti du juodus katinus, todėl vieną dieną socialiniame tinkle pamačiusi du išmestus juodus kačiukus ji nedvejojo – parsivežė abu broliukus namo. Abu kačiukai gavo išskirtinius vardus – Arimanas ir Mefis. Abu gyveno labai laimingą katinišką gyvenimą, kol po šešerių metų glostydama Arimaną Viktorija užčiuopė mažą žirnio dydžio guziuką jam ant nugaros.

„Supratau, kad to darinio čia neturėtų būti ir iškart pagalvojau apie blogiausią. Bet dar turėjau vilties. Nuvežiau Arimaną į vet. kliniką prie namų, ten jį išoperavo ir nusiuntę darinį į laboratoriją atgal atsiuntė baisiausią atsakymą – vėžys. Išgirdus šią diagnozę buvo labai baisu, buvo sunku susitaikyti, juo labiau kad veterinarijos gydytoja pasakė, kad mums liko 5–6 mėnesiai.“ – prisiminė Viktorija.

Tačiau Viktorija ne ta šeimininkė, kuri pasiduoda ir nuleidžia rankas. Ji pradėjo ieškoti informacijos internete, skaitė mokslinius straipsnius, domėjosi kaip galėtų padėti Arimanui. Viktorijos paieškos ją atvedė į Jakovo kliniką, nes čia, kaip sako šeimininkė, buvo daugiausia įrangos ir tyrimų galimybių. Taip Arimanas pateko į gydytojo – onkologo Viktoro Skorobogatko rūpestingas rankas.

„Arimanas pas mane jau atvyko su kolegų nustatyta diagnoze – fibrosarkoma, arba kitaip minkštųjų audinių vėžiu. Jo piktybinis navikas po pirmos operacijos jau buvo stipriai ataugęs. Tai nėra reta diagnozė katėms, kuri kartais nutinka nuo patirtų traumų arba užsisenėjusių lėtinių blogai gyjančių žaizdų. Tačiau dažniausia šios ligos priežastis pas kates – žmogaus įsikišimas. Tai atvejai, kada vaistai ar skiepai suleidžiami katei į keteros – menčių sritį. To daryti griežtai negalima, nes labai dažnu atveju vaistai neišsivaikšto, gaunasi ilgalaikis uždegimas, formuojasi reaktyvus procesas, kuris gali pereiti į piktybinį naviką. Galimai tai buvo ir katino Arimano vėžio priežastis.“ -prisiminė gydytojas.

Jakovo veterinarijos centras

Onkologas Viktor Skorobogatko paguodė Viktoriją – kad pritaikius tinkamą gydymą – operaciją ir chemoterapiją tikrai galima laimėti gyvūnui laiko. Arimano šeimininkė tada su gydytoju sutarė, kad darys viską kas reikalinga, jei matys, kad katinas jaučiasi gerai ir jo gyvenimo kokybė neprastėja. „Pritaikius tinkamą gydymą išgyvenamumas yra 2 –2,5 metų. Tačiau mums su Arimanu pasisekė daug labiau. Visų pirma jis puikiai atlaikė visas operacijas, o jų teko daryti net šešias, nes piktybinis navikas vis ataugdavo. Tačiau jis puikiai atsigaudavo po narkozės ir labai lengvai atsigaudavo po chemoterapijos, kuri gyvūnams būna daug lengvesnė nei žmonėms. Jiems neslenka plaukai, jie retai jaučiasi blogai, gal po kelių dienų būna kiek vangesni, bet tai greitai praeina.“ – aiškino gyvūnų onkologas.

Viktorija prisipažįsta, kad rūpintis vėžiu sergančiu gyvūnu nebuvo lengva. Jis kaip ir dauguma kačių labai bijojo vizitų pas gydytojus, o jie su metais vis dažnėjo. Finansiškai taip pat nebuvo lengva ir Viktorija net iš savo aplinkos sulaukdavo komentarų, kad geriau tokią diagnozę turintį gyvūną yra paleisti. Tačiau ji džiaugėsi kiekvienu laimėtu mėnesiu, kantriai po kelias valandas sėdėdavo apkabinusi Arimaną, kol jam lašėdavo chemija. Arimanas buvo jos šeimos narys, kuriuo ji rūpinosi iki galo.

„Ši istorija yra stebuklinga tuo, kad vietoje prognozuotų dvejų metų, Arimanas išgyveno visus šešerius. Tai lygiai pusė jo gyvenimo, kiek jis jau buvo nugyvenęs. Su tokia diagnoze tai labai didelė sėkmė, kurią aš vadinu stebuklu. Visą savo ligos laikotarpį jis išliko guvus, žaismingas ir labai gyvenimu besidžiaugiantis katinas. Sėkmingai pritaikytas gydymas padėjo jam praleisti su manim labai daug laiko.“ – džiaugėsi Viktorija.

Deja, bet sulaukęs 12 metų, Arimanas savo ryžtingą kovą su vėžiu pralaimėjo. Navikas po paskutinės operacijos ataugo per maždaug mėnesį, kačiukas pradėjo mesti svorį, prastai valgė ir vis mažiau judėjo. Pritaikius vaistus pavyko laimėti dar keturis mėnesius, bet tada tiek šeimininkė, tiek gydytojas nutarė nutraukti tolimesnį gydymą, nes Arimanas ir taip sumušė visus statistinius gyvenimo rekordus su tokia diagnoze. Atsisveikinti Viktorijai buvo labai sunku, ji sakė, kad niekada nieko taip negedėjo, kaip Arimano. Bet ji padarė viską ką galėjo padaryti mylinti šeimininkė, kuriai gyvūnas yra šeimos narys ir po baisiausios diagnozės laimėjo savo katinui šešerius metus buvimo kartu.

„Jis buvo ypatingas katinas – švelnus, elegantiškas, protingas ir labai stiprus bei kantrus. Aš dirbu psichologe, dažnai nuotoliu, Arimanas visų sesijų metu ateidavo man ant kelių ir būdavo mano asmeninis asistentas. Jo brolis buvo padūkėlis, o Arimanas buvo aristokratas. Siaubingai jo ilgiuosi.“ – teigė Arimano šeimininkė.

O gydytojas – onkologas Viktor Skorobogatko visiems gyvūnų augintojams turi patarimą: „Atradus menkiausią naują darinį būtinai jį parodykite veterinarijos gydytojui – specialistui. Net mažas guzelis gali būti rimtos ligos priežastim. Jei auginate katiną – neleiskite jam leisti vaistų į keteros ar menčių sritį, tai labai pavojinga. O jei jau išgirdote diagnozę vėžys, nenuleiskite rankų, nebijokite chemoterapijos ir operacijų, nes tai padeda jūsų gyvūnui likti šalia jūsų, o ne tik jūsų širdyje.“

Jakovo

Viena vieta visiems atvejams

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog