Katės Mijos istorija – smegenų auglio nebėra!

Katės Mijos istorija – smegenų auglio nebėra!

Miyako japoniškai reiškia „gražus vaikas“, būtent taip vilnietės Viktorijos šeima nusprendė pavadinti savo naują šeimos narę, kurią pasiėmė iš prieglaudos. Tiesa namie katytė švelniai buvo kviečiama Mija. Mija gyveno laimingą ir aktyvų katinišką gyvenimą, dešimtį metų buvo visiškai sveika, kol vieną dieną šeimininkai pastebėjo jos pakitusį elgesį.

„Mūsų katė visada buvo labai draugiška, tačiau vieną dieną ji pradėjo slėptis po užuolaida ir sėdėdavo ten pasišiaušusi. Bandant prie jos liestis ji rėkdavo ir nenorėjo jokio kontakto. Iš draugiško ir mielo gyvūno ji staiga tapo atsiskyrusi ir uždara.“ – pasakojo Mijos šeimininkė Viktorija.

Viktorija nieko nelaukusi kreipėsi į veterinarijos kliniką, iš pradžių buvo įtariama, kad Mijai tiesiog skauda pilvą. Tačiau ši diagnozė nepasitvirtino, o katės sveikata vis prastėjo. „Sunerimau, kai pastebėjau, kad mūsų Mija pradėjo klupti priekinėmis kojomis. Atsisėdus viena koja tarsi vis nevalingai slysdavo į šoną, o pakėlus kitą kojytę Mija griūdavo. Kadangi tos kojos jai tikrai neskaudėjo, aš jau pati pradėjau įtarti, kad čia gali būti neurologinė problema. Miją gydęs veterinaras parekomendavo mums kreiptis į neurologą ir pasiūlė Jakovo veterinarijos centrą, nes jie vieninteliai Lietuvoje gali gyvūnui atlikti magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą.“ – prisiminė Viktorija.

Jakovo veterinarijos centras

Jakovo veterinarijos centre Viktoriją ir Miją priėmė veterinarijos gydytojas Marius Aniškevičius. Vienu geriausių veterinarijos neurologu vadinamas gydytojas prisiminė, kad pacientės Mijos atvejis buvo netipinis, nes dažniausiai tokią diagnozę turintys gyvūnai pradeda nevalingai suktis ratu. Katė Mija slėpėsi ir sunkiai valdė priekines kojas, todėl ilgai nelaukus jai buvo atliktas MRT tyrimas.

„Magnetinis rezonansas parodė, kad Mijos galvoje tūno nemažas auglys. Dviejų centimetrų, maždaug vynuogės dydžio. Jis spaudė katės smegenis, taip sukeldamas jai diskomfortą ir neurologinius pakitimus. Gerai yra tai, kad kačių augliai dažniausiai būna smegenų dangalo augliai – jie neauga į pačias smegenis, o tik jas spaudžia. Mijos šeimininkei liko dvi išeitys – pirmoji vaistais slopinti simptomus ir tikėtis, kad katė dar kažkiek gyvens. Arba ryžtis operacijai. Operacija tai visada rizika, nes visada gali nutikti taip, kad gyvūno neteksime. Tačiau Mijos atveju aš šeimininkei pasakiau, kad turime net 80 procentų tikimybės, jog viskas bus gerai.“ – pasakojo gydytojas Marius Aniškevičius.

Mijos šeimininkė Viktorija prisipažino, kad ją sužavėjo bendravimas su daktaru Mariumi ir tik dėl jo ji sutiko pasidalinti savo gyvūno ligos istorija: „Daktaras Marius yra toks gydytojas, kokių net trūksta tarp žmonių gydytojų. Jis ne tik labai švelniai apžiūrėjo Miją, jis labai konkrečiai man viską paaiškino, aiškiai informavo ir apie kainas, ir apie rizikas. Nebuvo to jausmo, kad gydytojas stengiasi uždirbti kuo daugiau pinigų iš paciento. Taip operacija kainavo nepigiai, bet aš Mariumi pasitikėjau, nes jis labai žmogiškai man viską paaiškino. Todėl kai išgirdau apie Mijos auglį daug nedvejojau – pasirinkome operaciją ir Marius taip Mijai padovanojo jau trejus papildomus metus gyvenimo.“

Jakovo veterinarijos centras

Neurologas Marius Aniškevičius pastebi, kad per metus pas jį apsilanko daug pacientų su įvairiomis galvos smegenų ligomis. Kasmet pasitaiko dvi – trys katės, kurios yra operuojamos dėl tokios pačios diagnozės, kaip Mijos ir tokiems pacientams išties įmanoma padėti. Todėl gydytojas Marius visiems gyvūnų šeimininkams rekomenduoja atkreipti dėmesį į savo augintinių elgesio pakitimus. Pasyvumas, staiga atsiradusi agresija, praėjęs noras žaisti, slėpimasis gali būti ir pirmieji smegenų auglio simptomai. Pasak veterinaro – neurologo Mariaus Aniškevičiaus kačių šeimininkai dažnai tai įvardija kaip „staigų katės pasenimą“, o po operacijos katės vėl „staigiai atjaunėja“.

„Mijos operacija pavyko puikiai. Gyvūnas po jos jautėsi stabiliai, o praėjus kelioms dienoms jai dingo visi buvę sukelti auglio simptomai, todėl Mija sveika išvyko į namus. Praėjus metams, mes pakartojome katei Mijai MRT tyrimą ir jis nudžiugino tiek mane, tiek šeimininkus – auglys nebeataugo.“ – prisiminė gydytojas Marius Aniškevičius.

Kaip sako Mijos šeimininkė – auksinės gydytojo Mariaus rankos padovanojo jos šeimos narei dar daug laimingų metų. Nes šiandien visa Mijos šeima džiaugiasi – jų namuose gyvena sveika ir labai linksma katė. Mija po operacijos vėl tapo žaisminga ir draugiška, kasdien aktyviai iš visos savo šeimos reikalauja savo mėgstamiausių konservų. Ir jei prieš keliolika metų smegenų auglys gyvūnui reikšdavo liūdną pabaigą, tai dabartinių technologijų ir gydytojų profesionalumo dėka, tai dažniausiai yra tik dar viena įveikiama liga.

Jakovo veterinarijos centras
Jakovo

Viskas, ko reikia jūsų kačių ir šunų sveikatai vienoje vietoje

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog