Čiaros istorija – skrandžio užsisukimas vos nesibaigęs mirtimi

Čiaros istorija – skrandžio užsisukimas vos nesibaigęs mirtimi

Vilnietės Katios namuose karaliauja net trys dratharų veislės šunys. Kartu su savo šeimininke jie gyvena aktyvų ir kupiną nuotykių gyvenimą, dalyvauja medžioklėse, darbiniuose bandymuose, laksto didelėje jų vienkiemio teritorijoje. Tačiau labai nedaug trūko, kad iš trijų mylimų šeimos narių Katiai būtų likę tik du. Vyriausiai jų kalytei Čiarai jau septyneri metai ir tik laimingo atsitiktinumo bei Jakovo veterinarijos centro profesionalų dėka ji šio gimtadienio sulaukė.

„Tos vasaros nakties niekada nepamiršiu“ – pasakoja Čiaros šeimininkė: „Mes gyvename vienkiemyje, toliau nuo miesto, tą vakarą mano vyras naktį dirbo, aš likau su šunimis viena. Po pasivaikščiojimo pastebėjau, kad Čiara jaučiasi blogai. Jos pilvas pradėjo pūstis, ji nerado vietos, buvo labai nerami. Bandžiau rasti vairuotoją, kuris galėtų mane su ja nuvežti į kliniką, bet neradau. Tuo metu nieko nežinojau apie skrandžio užsisukimą, galvojau gal šuo kažko užvalgė. Nusprendėm laukti ryto ir grįžtančio su automobiliu vyro. Tai buvo baisi naktis, Čiara iš skausmo staugė, aš verkiau ir masažavau jai pilvą, nes nežinojau kaip kitaip jai padėti. Neužmigome nei minutei. Kitą rytą prieš atsidarant Jakovo veterinarijos centrui jau budėjome prie jos durų. Kai vežėme ją į kliniką ji jau buvo apatiška ir ėjo tarsi autopilotu.“

Jakovo veterinarijos centre Čiarą apžiūrėję veterinarijos gydytojai nustatė, kad jai užsisuko skrandis ir nedelsiant kalytę operavo. Vilties buvo mažai, nes nuo užsisukimo jau buvo praėjusios beveik dešimt valandų. „Tai kad Čiara išgyveno yra stebuklas, nes šunys su tokia diagnoze dažniausiai miršta po septynių – aštuonių valandų, jei laiku nesuteikiama pagalba. Čiaros skrandis buvo labai nekrozavęs, bet operacijos metu visgi ją pavyko išgelbėti. Tai labai laiminga pabaiga.“ – prisimena veterinarijos gydytojas Vytautas Parapijonavičius.

Skrandžio užsisukimas tai gyvybei labai pavojingas susirgimas, kurio metu šuns skrandis visiškai arba dalinai apsisuka apie savo ašį. Toks susirgimas dažniau pasireiškia didelių veislių šunims. Užsisukus skrandžiui svarbi kiekviena minutė, nes dėl skrandžio užsisukimo, jame susikaupęs oras ir skysčiai negali pasišalinti, skrandis išsiplečia. Padidėjęs skrandis spaudžia diafragmą ir kitus vidaus organus, taip sukeldamas šuns kraujotakos ir kvėpavimo sistemos sutrikimus. Gyvūnui tampa sunku kvėpuoti, o jo širdis nepajėgia tinkamai aprūpinti organizmo deguonimi. Dėl skrandžio užsisukimo užspaudžiamos kraujagyslės, kurios aprūpina krauju skrandį ir blužnį, o tai reiškia, kad prasideda skrandžio ir blužnies audinių nekrozė. Laiku nesuteikus pagalbos gyvūnas miršta kančiose.

Jakovo veterinarijos centras

„Skrandžio užsisukimas dažnai būna ir šeimininkų klaida, kai sočiai pavalgiusiam šuniui leidžiama dūkti ir lakstyti, vartytis ant nugaros. To reikėtų vengti, ypač didesniems šunims. Labai svarbu pastebėti pirmus simptomus ir laiku kreiptis pagalbos, nes užsisukus skrandžiui netekti gyvūno galima labai greitai.  Pirmi požymiai – šuo tampa neramus, dažnai ir paviršutiniškai kvėpuoja, nenori gultis arba guli tik ant šono, seilėjasi, kyla vėmimo refleksas, tačiau šuo negali nieko išvemti, padažnėja širdies ritmas. Taip pat stipriai išsipučia pilvas. Jei matote tokius simptomus, nelaukite ryto, važiuokite į kliniką, nes svarbi kiekviena minutė, o tokie stebuklai kaip Čiaros atvejis, nutinka retai. Tačiau jei šuo užsisukusiu skrandžiu į kliniką atvyksta per kelias valandas – labai daug šansų, kad viskas baigsis gerai.”- pasakoja veterinarijos gydytojas Vytautas Parapijonavičius.

Čiaros šeimininkė prisimena kaip nerimavo, kol operavo jos šunį. „Mums pasakė, kad šansų labai mažai, nes praėjo net dešimt valandų nuo skrandžio užsisukimo. Tačiau mūsų Čiara – labai laimingas ir stiprus šuo, nors jos skrandis jau buvo nekrozavęs ir labai daug jo išpjovė – ji atlaikė operaciją ir pasveiko. Visada pasitikėjau Jakovo veterinarijos centru, tačiau po šios operacijos žinau, kad ten dirba dideli profesionalai. Dabar laikomės gydytojų rekomendacijų – maitiname mažesnėmis porcijomis, po maisto neleidžiam aktyvios veiklos. Labai tikiuosi, kad mano istorija padės kitiems atpažinti šią ligą ir laiku suteikti savo augintiniui pagalbą, nes mano pažįstamų šuo užsisukus skrandžiui mirė po kelių valandų. Mums su Čiara labai labai pasisekė.“ – džiaugėsi šiandien puikiai besijaučiančios kalytės šeimininkė.

Jakovo

30 metų patirtis ir visos veterinarinės paslaugos

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog