Gydytoja Laima Žiukė skubiai priėmė Bučią ir pamatė, kad šuniuko būklė labai prasta: „Tai buvo labai ligotas šuo, numetęs kritiškai daug svorio. Ji nevalgė, buvo apatiška, jai buvo prasidėjusi mažakraujystė. O tai buvo jaunas šuo, kuriam dar gyvent ir gyvent. Kuo skubiau atlikome Bučiai tyrimus – kraujo, mikroelementų, echoskopiją, kurie patvirtino mano įtarimus, kad šuniuką kamuoja Adisono liga.“
Adisono liga yra endokrininė liga, dėl kurios sutrinka gyvūno antinksčių veikla. Dėl nepakankamo hormonų kiekio atsiranda patologinė organizmo reakcija, kurios sunkumas priklauso nuo ligos formos ir specifinių simptomų. Adisono liga yra nepagydoma, tačiau esant tinkamam nuolatiniam gydymui, ji gali neturėti įtakos gyvūno gyvenimo kokybei ir trukmei. Sunkiausia yra Adisono ligą nustatyti, jos simptomai dažnai maišomi su kitomis ligomis, dėl to gyvūnas negauna tinkamo gydymo ir jo būklė prastėja. Adisono liga nenužudo gyvūno staigiai, tačiau negydoma ji dažnai baigiasi mirtimi.
„Galimi šios ligos simptomai būna įvairūs: mieguistumas, apatija, sumažėjęs apetitas, krentantis svoris, dehidratacija, virškinimo sutrikimai, traukuliai, žema kūno temperatūra. Ši liga gali turėti daug apraiškų, bet ją nustačius gydymas pakankamai lengvas. Nelengva tik tai, kad vaistai nuo šios ligos nėra registruoti Lietuvoje. Tačiau Bučios šeimininkai buvo atkaklūs ir gavę vaistų receptą išvažiavo į Lenkiją jų pirkti.“ – pasakojo gydytoja Laima.
„Vos tik parsivežėm vaistus iš Lenkijos ir juos suleidom – Bučia per dvi dienas visiškai atsigavo. Iš drebančio ir nusilpusio šuniuko ji tapo vėl linksma ir valgyti prašančia kalyte. Dabar šiuos vaistus turėsim naudoti visą gyvenimą, bet svarbiausia, kad vėl matome laimingą savo šunį, kurį jau buvome pasiruošę migdyti. Vaistai nėra pigūs ir lengvai gaunami, tačiau Bučia mūsų šeimos narys, dėl kurio verta stengtis. O gydytoja Laima yra nuostabi, esu jai labai skolingas. Ji padarė tai, ko per kelis mėnesius nesugebėjo padaryti kiti veterinarai – ji iškart atrado kas blogai su mūsų gyvūnu. Tai rodo jos profesionalumą ir atsidavimą darbui. Gaila, kad tiek ilgai laukėm ir apie šią gydytoją bei kliniką nežinojome anksčiau.“ – džiaugėsi Bučios šeimininkas Oskaras.