Bižiu istorija – Ilgi metai viduriavimo, kuris vos nenumarino šuns

Bižiu istorija – Ilgi metai viduriavimo, kuris vos nenumarino šuns

Eglės šeimoje auga žavi penkerių metų kalytė vardu Blue Bijou, kurią namie visi šaukia Bižiu. Bižiu yra pakankamai retos Lietuvoje Tailando ridžbekų veislės. Tai šunys, kurie savo elgesiu yra labiau kaip katinai – nepriklausomi ir išdidūs. Eglė šios veislės šunis pirmą kartą pamatė šunų parodoje, susižavėjo, pradėjo veisle domėtis ir galiausiai iš Lenkijos į namus parsivežė savo numylėtinę.

Bižiu jau būdama šešių mėnesių pradėjo keistai tuštintis – ji daug stenėdavo, tuštindavosi skysčiau, šeimininkė iš pradžių manė, kad tai maisto problemos, tačiau reguliuojant mitybą šuns žarnynas vis nesitvarkė. „Mes kreipėmės į kliniką esančią arčiau namų, jai padarė visus tyrimus, tačiau atsakymo kas yra mūsų šuniui nebuvo. Ji viduriuodavo nuo menkiausio skaniuko, jai vis keitė vaistus, bet pagerėdavo tik trumpam. Taip ir gyvenom nieko šuniui neduodami, nes menkiausias gabaliukas iššaukdavo gausų viduriavimą. Galiausiai mūsų veterinarai parekomendavo ją sterilizuoti, nes prieš rują jos būklė visada paūmėdavo. Operacijos metu jie paėmė žarnos biopsiją, kurią nusiuntus į Vokietiją gavome atsakymą, kad mūsų Bižiu turi įgimtą plonosios žarnos uždegimą. Tada jai buvo paskirti steroidiniai vaistai.“ – pasakojo Bižiu šeimininkė Eglė.

Tačiau nepaisant nustatytos diagnozės ir paskirtų vaistų Bižiu kasdien jautėsi vis blogiau, ji vis viduriavo ir jai pradėjo kristi svoris. Šeimininkai veterinarais pasitikėjo ir vis tikėjosi, kad šuniui pagerės. O tada jiems teko išvykti suplanuotų atostogų, palikus Bižiu draugės Živilės globai.

„Per mūsų atostogas Bižiu pasidarė labai blogai, jos svoris nuo 25 kg prieš ligą galiausiai nukrito iki 16 kilogramų, tai buvo šuo vieni kaulai ir oda. Jai prasidėjo traukuliai ir viduriavimas niekaip nepraėjo. Aišku mes viso to nežinojom, nes mano draugė nusprendė negadinti mums atostogų ir nieko nesakyti. Ji pati ėmėsi gydyti Bižiu. Tik, kai jau mes susiruošėme grįžti į Lietuvą, ji man parašė, kad mano šuo vos nemirė.“ – prisiminė Eglė.

Bižiu globoti ėmusis Živilė, remdamasi draugų rekomendacijomis nuvežė šunį tiesiai į Jakovo kliniką, nes buvo girdėjusi, kad ten dirba geriausi specialistai. Ten kalytę priėmė gydytojas Konstantin Michailov.

Jakovo veterinarijos centras

„Kai pirmą kartą pamačiau Bižiu – vaizdas buvo labai liūdnas. Kalytė buvo visiškai išsekusi, išdžiūvusi, silpna, nebegalėjo paeiti. Jos ligos istorija gauta iš kitos klinikos buvo labai stora, ją kamavo lėtinis imuninės kilmės uždegimas, tačiau jis taip išsekinęs šuns nebūtų. Todėl pirmas dalykas, kurį padariau – tai išmatų tyrimą iš šviežių ką tik paimtų, „dar garuojančių” išmatų. Kolegos iš kitos klinikos Bižiu darė koprologinį tyrimą, bet ne šviežių, o jau kiek pagulėjusių išmatų. O tai yra labai svarbu. Nes ne visi parazitai pasimato po kurio laiko. Bižiu tyrimas greitai parodė atsakymą, kad šuo labai stipriai užsikrėtęs parazitais – strongiloidais.“ – prisiminė gydytojas Konstantinas.

Gydytojas Konstantinas pasakojo, kad šios kirmėlės nėra labai dažnos, bet jomis apsikrėsti gali tiek gyvūnai, tiek žmonės. Strongiloidai parazituoja plonosios žarnos gleivinėje, sukelia jos uždegimą, viduriavimą. Ir įprasti vaistai nuo kirminų jų neveikia, todėl nors ir Bižiu šeimininkė tvarkingai kas pusmetį savo kalytei suduodavo tabletes, jos šių parazitų neveikė. Bižiu šiuos parazitus savyje nešiojosi labai ilgą laiką ir jei jie taip ir nebūtų pastebėti, šuniukas būtų tiesiog miręs nuo išsekimo.

Bižiu gydimas nebuvo lengvas, tam neužteko vienos tabletės nuo kirminų. Vaistai nuo parazitų šuniui buvo duodami net metus laiko – iš pradžių labai didelėmis dozėmis, po to palaikančiomis. Atgauti svorį taip pat prireikė ne vienos dienos – lašinės ir nemažai vaistų padėjo per dvi savaites kalytei atsistoti ant kojų, o po kelių savaičių jai pradėjo priaugti svoris.

„Metus laiko gydėmės nuo parazitų, vis gėrėme vaistus ir darėm tyrimus, ar jie mažėja. Aš labai džiaugiausi, kad buvo atrasta tikroji Bižiu negalavimo priežastis. Gailiuosi, kad į gerą kliniką nesikreipiau anksčiau. Nes Jakovo klinikoje matai rezultatą, o ne tik darai krūvą betikslių tyrimų. Esu be galo dėkinga gydytojui Konstantinui, kuris parodė profesionalumą, atjautą, žmogiškumą ir svarbiausia padėjo mūsų šuniui pasveikti. Šiandien Bižiu vėl sveria 25 kilogramus, puikiai tuštinasi ir yra linksmas ir laimingas šuo. Iki šiol prisimenu Konstantino veidą, kai jis susikaupęs žiūri į kaulėtą, sergančią Bižiu. Susirūpinęs jo veidas, bet balsas ramus, sakė, kad reikia neskubėti. Taip, gydymas užtruko. Bet aš jutau, kad galiu pasitikėti šiuo žmogumi ir pasitikiu dabar. Esu dėkinga už išgelbėtą Bižiu gyvybę.“ – pasakojo laiminga Eglė.

Jakovo

Viena vieta visiems atvejams

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog