Mikročipai ir gyvūnų registracija

Mikročipai ir gyvūnų registracija

Gyvūnų (augintinių) registras

Primename, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimas, kad visi Lietuvoje laikomi šunys, katės ir šeškai būtų paženklinti mikroschemomis, o gyvūnų ir jų savininkų duomenys būtų patalpinti į Gyvūnų augintinių registrą, kurį administruoja VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.

Kiekvienas gyvūno augintinio savininkas pats yra atsakingas už šuns, katės ar šeško įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą. Kitam gyvūno savininkui ar laikytojui galima perduoti tik Gyvūnų augintinių registre įregistruotą šunį, katę ar šešką.

Šunys, katės ir šeškai, kurie paženklinti mikroschema po 2016 m. sausio 1 d., turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo jų paženklinimo mikroschema. Jaunikliai, gimę po 2016 m. sausio 1 d., turi būti paženklinti mikroschema iki kol sulaukia 4 mėn. amžiaus, bet ne vėliau nei jie bus perduodami naujam savininkui.

Iki 2015 m. gruodžio 31 d. mikroschema paženklinti šunys, katės ir šeškai, turi būti įregistruojami Gyvūnų augintinių registre iki 2017 m. balandžio 1 d., bet ne vėliau kaip iki šuns, katės ar šeško perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Šunys, katės ir šeškai, atvežti į Lietuvos Respubliką iš Europos Sąjungos ir trečiųjų valstybių, turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre per 14 dienų nuo atvežimo.

UAB „Jakovo veterinarijos centras“ teikia gyvūnų identifikavimo ir registracijos paslaugas

Jeigu gyvūnas jau paženklintas mikroschema, savininkas tereikia atvykti į kliniką su gyvūnu, kur patikrinamas mikroschemos veikimas ir gyvūno tapatybė. Privaloma atsinešti turimus dokumentus apie gyvūno ženklinimą, Gyvūno augintinio pasą, kilmės liudijimą (jei turite). Gyvūno savininkas privalo pateikti savo asmens dokumentą (vairuotojo pažymėjimą, pasą, asmens tapatybės kortelę). Sutikrinę duomenis, klinikos darbuotojai užpildys prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir įregistravimo.

Jeigu gyvūnas dar nepaženklintas mikroschema, savininkui reikia atvykti į kliniką su gyvūnu. Su savimi privaloma atsinešti turimus gyvūno dokumentus, gyvūno kilmės liudijimą (jei turite) ir savo asmens dokumentą (vairuotojo pažymėjimą, pasą, asmens tapatybės kortelę). Klinikos darbuotojai implantuos mikroschemą (paslaugos kaina 28 eurų) ir užpildys prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir įregistravimo.

Po to gyvūno savininkas gali pats pasirinkti kur jam patogiau atlikti gyvūno registraciją:

  • „Jakovo veterinarijos centras“ šią paslaugą suteikia vietoje – kaina 20 eurų.
  • Vilniaus m. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šią paslaugą suteikia nemokamai. Adresas: Jeruzalės g. 45, LT-08420 Vilnius, tel. (8 5) 249 1700, faks. (8 5) 248 2662, el. paštas vilniausvmvt@vet.lt.

Duomenys iš senų duomenų bazių perkeliami nebus. Norėdami gyvūną užregistruoti Gyvūnų augintinių registre, visi savininkai privalės pildyti jau minėtą prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir įregistravimo.

Gyvūnų gerovės tikslais „Jakovo veterinarijos centro“ gydytojai visus paženklintus gyvūnus ir toliau registruos www.regivet.lt registre.

Visos gyvūnų identifikavimo ir registracijos paslaugos suteikiamos tik užsiregistravus iš anksto tel. (+370 5) 2132982 arba (+370 5) 2105048.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog