Faustos šeimoje augančią amerikiečių stafordšyro terjerų veislės kalytę Troją namiškiai dažnai vadindavo „Ridikėliu“ – visus savo vienuolika gyvenimo metų šuo buvo sveikas kaip ridikas. Troja gyveno aktyvų gyvenimą – visur lydėdavo savo šeimos narius, daug vaikščiojo, lankė plaukimo baseiną. Kol vieną dieną atvykus paplaukioti, Troja išlipo iš automobilio ir labai gausiai apsivėmė krauju.
„Aš siaubingai išsigandau, kraupus vaizdas – visur kraujas, o mano sveikas šuo staiga iš niekur nieko pradėjo jaustis labai blogai. Tame pačiame pastate, kur buvo mūsų baseinas, buvo ir vet. klinika, todėl nedelsiant Troją nunešėme ten. Ten mums atliko daug tyrimų, statė lašines, tačiau kas nutiko mūsų šuniui taip ir nepasakė. Po paros Trojai atiko endoskopiją ir skrandyje rado kraujuojančią žaizdą, nuo to kraujavimo jai jau buvo atsiradusi mažakraujystė, todėl mums liepė ieškoti donoro kraujo perpylimui. Donorą radome Kaune, esame jam labai dėkingi, tačiau kraujo perpylimas nepadėjo, šuo silpo akyse, gleivinės balo, Troja pradėjo dusti, nebepakėlė galvos, į nieką nereagavo.“ – baisų nerimą dėl mylimo šuns prisiminė Fausta.
Klinikos, kurioje gydėsi Troja, gydytojai pasakė, kad niekuo nebegali padėti, šuns būklė tik blogėjo, todėl vienintelė išeitis buvo atsisveikinti ir Troją užmigdyti. Bet Fausta su šeima nenorėjo paleisti Trojos ir paskutinę minutę viena gydytoja pasiūlė pabandyti nuvažiuoti į Jakovo veterinarijos centrą.