Šiurkščiaplaukis triušinis taksas Rišelis į Eglės namus prieš trylika metų atvyko iš Čekijos ir tuo metu buvo vienas pirmųjų savo veislės atstovų Lietuvoje. Rišelis sėkmingai dalyvavo šunų parodose įvairiose Europos šalyse ir ne kartą lipo ant nugalėtojų pakylos. Jis tapo ne tik įvairių šalių čempionu, bet ir daugelio žavių šiurkščiaplaukių taksiukų tėčiu. Visiškai sveikas ir padūkęs taksas džiugino savo šeimininkę ilgai, kol sulaukęs aštuonerių metų amžiaus vieną dieną pradėjo judėti labai atsargiai. „Mano sesuo turi taksų veislyną ir labai daug metų augina šios veislės šunis, todėl pamačius, kad Rišelis vengia lipti net mažiausiu laiptuku iškart jai parašiau. Sesuo liepė nedelsti ir kreiptis į vieną geriausių specialistų Lietuvoje –daktarą Marių. Taip su Rišeliu atsidūrėme Jakovo veterinarijos centre.“ – pasakojo Eglė.
Veterinarijos mokslų daktaras, neurologas Marius Aniškevičius priėmęs Rišelį iškart įtarė taksų veislei labai būdingą ligą – tarpslankstelinių diskų išvaržą, įprastai vadinama tiesiog stuburo išvarža. Stuburo išvaržų operacijos daktaro Mariaus dažniausiai daromos operacijos ir pacientai įprastai būna dviejų veislių – tai taksai ir prancūzų buldogai – veislės, kurių stuburo kremzlinis audinys genetiškai silpnas ir linkęs į išvaržas. Daktaras Marius juokauja, kad vos gimusio takso stuburas yra linkęs senėti ir nusipirkus tokį šunį tu lyg kartu įsigyji ir loterijos bilietą – bus išvarža ar nebus.
Stuburo išvaržos įprastai gydomos dviem būdais – medikamentais arba operacija. Kartais užtenka vien vaistų ir griežto ramybės režimo, kad šuo vėl pasijustų puikiai. Tačiau gydymas vaistais Rišeliui nepadėjo – su kiekviena diena jis vis prasčiau vaikščiojo, rodė aiškius skausmo ženklus. Atlikus kompiuterinę tomografiją buvo pastebėta nemaža išvarža nugaros srityje ir priimtas sprendimas Rišelį operuoti.