Denio istorija: šuniukas, kuris nebegalėjo šlapintis

Denio istorija: šuniukas, kuris nebegalėjo šlapintis

Šių metų pradžioje Pekino mišrūnui Deniui suėjo keturiolika metų, tačiau šio garbingo amžiaus jis galėjo ir nebesulaukti, jei ne mylinčių šeimininkų rūpestis ir Jakovo veterinarijos centro gydytojų profesionalumas bei netikėti problemos sprendimai.

Denį augina Miroslavo mama. Moteris išėjusi į pensiją ir netekusi vyro dabar savo laiką skiria mylimo šunelio kasdienei priežiūrai, nes jis – geriausias jos draugas ir vienišų dienų kompanionas. Tačiau Denio negalavimus šeimininkė pastebėjo ne iš karto. „Mama pastebėjo, kad jis pradėjo sunkiau šlapintis, bet iš pradžių nieko nedarėme, galvojome, kad šuo jau senas ir taip yra dėl amžiaus. Tai jis apie mėnesį ir gyveno kankindamasis, o mes neįtarėm, kad bėda yra rimta. Tačiau vieną dieną Denis tapo apatiškas, nenorėjo keltis iš guolio, atsisakė maisto ir visiškai negalėjo pasišlapinti. Tada mama paprašė nuvežti jį pas gydytojus.“ – pasakojo Miroslavas.

Jakovo veterinarijos centre Denį priėmė gydytoja Inga Alaburdaitė. Šuniukui nedelsiant buvo atlikti tyrimai, o tarp jų ir rentgenas. „Kai padarėme rentgeno nuotrauką – jos subėgo žiūrėti visas klinikos personalas. To dar nebuvome matę. Šlapimo pūslė ir visas šlapimkanalis buvo pilni akmenų, tokie lyg akmenų karoliai. Šuo turėjo kęsti nemažą skausmą ir visiškai nebegalėti šlapintis. Buvo keista, kad jis išgyveno iki atvykimo pas mus.“ – pasakojo gydytoja Inga.

Šeimininkai suprato visas rizikas – šuo senas, gydymas gali būti brangus, šuo gali neišgyventi narkozės, bet jie ryžosi gydyti savo mylimą augintinį. Gydytojai jokių garantijų negalėjo duoti. Šeimininkams atmetus eutanazijos variantą Denis buvo nedelsiant operuotas – visi akmenys iš šlapimo kanalo ir pūslės buvo pašalinti. Tačiau deja, tai nebuvo laiminga pabaiga. Operaciją senjoras Denis atlaikė, bet jo šlapimo kanalas buvo tiek subraižytas jame buvusių akmenų, kad suaugo ir užako. Šuniukas vėl negalėjo šlapintis, o nepasišalinant šlapimui greitai sustreikuoja inkstai ir laukia mirtis.

Deniui į pagalbą atėjo gydytojas Vytautas Parapijonavičius. Būtent jis priėmė retą ir netradicinį sprendimą išgelbėjusį Deniui gyvybę. Gydytojas Vytautas operacijos metu nupjovė šuns šlapimo kanalą ir išvedė jį šalia jo analinės angos. Šuniukas nebesišlapino per savo penį, o darė tai pro skylutę suformuotą šalia jo išangės. Tačiau net ir po šio originalaus sprendimo Deniui nepagerėjo, šlapimo kanalas vėl užako ir senoliui teko trečią kartą gulti ant operacinio stalo. „Trečios operacijos metu su storu kateteriu Deniui buvo suformuotas šlapimo kanalas, kateteris saugojo kanalą nuo suaugimo ir šuniukas dvi savaites gyveno mūsų klinikos stacionare, kol viskas sugijo. Tada po dviejų savaičių kateteris buvo pašalintas ir šuo galiausiai pradėjo šlapintis. Tokią operaciją atlikau pirmą kartą, tai retas atvejis ir labai džiaugiuosi, kad tai išgelbėjo gyvūną.“ – pasakojo gydytojas Vytautas.

Jakovo veterinarijos centras

Gydytoja Inga Alaburdaitė taip pat labai džiaugėsi, šia laimingai pasibaigusia sėkmės istorija: „Denis nebuvo lengvas pacientas, jis mylėjo tik savo šeimininkę, o į visus gydytojus ir asistentus reaguodavo aršokai. Tos savaitės, kai jis gyveno stacionare nebuvo mums paprastos, nes šuo nenorėjo draugauti su niekuo – jis norėjo namo. Gal dėl to seneliukas kantriai ištvėrė visas operacijas ir visas procedūras, kad tik galėtų grįžti į mylinčios šeimininkės glėbį. Gydytojo Vytauto netradicinė operacija padovanojo šiam šuniui dar laiko su mylimais žmonėmis. O jo šeimininkai jį tikrai myli, jei ryžosi tokiam ilgam ir sunkiam gydymui, norisi pagirti juos už kantrybę ir tikėjimą mūsų klinikos gydytojais.“

Denis Jakovo veterinarijos centre gydėsi apie du mėnesius, jo šeimininkai pripažino, kad gydymas kainavo nemažai, tačiau kiekvienas išleistas euras vertas to, kad Denis šiandien vėl linksmas ir gyvenimu besidžiaugiantis senas šuo. „Taip, keista matyti, kai šuo šlapinasi ne per ten kur visiems įprasta, bet svarbu, kad jis gali tai daryti ir dar labai gera matyti kaip jis džiaugsmingai pasitinka mus grįžusius į namus. Šuo yra šeimos narys, todėl nesvarbu kiek jam metų – mes turime juo rūpintis, kol yra vilties. O tą viltį mums padovanojo Jakovo veterinarijos centro profesionalūs gydytojai.“ – džiaugėsi Denio šeimininkai.

Jakovo

Viena vieta visiems atvejams

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog