Kalbėdama apie tai, kodėl anksčiau šunų dantų priežiūra nebuvo akcentuojama, pašnekovė sako, kad laikui bėgant atsirado ne tik naujos mažų ir plokščiasnukių šunų veislės, kurių anatominė burnos struktūra lemia greitesnį apnašo kaupimąsi, bakterinės plėvelės, akmenų formavimąsi, o tuo pačiu ir įvairių uždegimų vystymąsi. Šioms veislėms taip pat būdingos paveldimos periodonto ligos. Stipriai pasikeitė ir šunų gyvenimo būdas – jis tapo daug sėslesnis, nemažai laiko praleidžiama tiesiog gulint, dažniau užkandžiaujama. Ir nors vis dar neretai manoma, kad šunys puikiai gyvena ir be dantų priežiūros, tačiau, kokia jų dantų, o tuo pačiu ir bendra sveikatos būklė, nežinoma, nes tuo tiesiog nesidomima. Pasak E. Vercinskaitės-Pagojės, šunys negali parodyti, kad jiems skauda dantį. Jie tyliai kenčia, jeigu jaučiasi alkani, nepaisydami patiriamo diskomforto, toliau valgo.
Gydytoja sako, kad šuns, kaip ir žmogaus organizmas yra bendra visuma, o burnos sveikata – ypatingai svarbi bendrai sveikatos būklei. Burnoje esant infekcijai, pūliuojančioms šaknims ar stipriai pažengusiai periodonto ligai, bakterijos iš burnos krauju patenka į visą organizmą, sutrikdydamos širdies, inkstų, kepenų ir kitų organų veiklą. „Kartais mėginama nesėkmingai gydyti šuns kepenis, sukontroliuoti epilepsijos priepuolius ar spręsti kitas sveikatos problemas, kai, tuo tarpu, sutvarkius jo dantis, ligų simptomai sumažėja, o būklė žymiai pagerėja. Todėl, veterinarijos gydytojai, šunį atvežus į kliniką dėl virškinimo ar kitų sutrikimų, visada turėtų pasižiūrėti ir į jo burną, o esant įtarimui dėl dantų sveikatos, rekomenduoti apsilankyti pas gydytoją odontologą“, – sako patyrusi specialistė.
Veterinarai taip pat rekomenduoja bent kartą, o mažų ir plokščiasnukių veislių šunims – du kartus per metus, atvykti į veterinarijos centrą profilaktinei burnos apžiūrai. Jos metu bus įvertinta šuns dantų būklė, nuspręsta, ar jam reikalinga profesionalios burnos higienos procedūra, pateiktos individualios rekomendacijos dėl dantų priežiūros namuose. Į gydytoją reikėtų kreiptis ir atsiradus nemaloniam burnos kvapui, esant kietoms dantų apnašoms, kraujavimui iš dantenų. Kuo anksčiau kreipiamasi dėl gydymo, tuo jis lengvesnis ir tuo mažiau streso šuo patiria. Deja, pasak gydytojos odontologės, vis dar dažnai į centrą atvykstama tik esant stipriai pažengusioms problemoms, kai šuns dantų išgelbėti jau nebeįmanoma.