Jau daugiau kaip penkiolika metų su gyvūnų onkologinėmis ligomis kovojantis veterinarijos gydytojas V. Skorobogatko tikina, kad beviltiškų diagnozių nebūna. Atrasti krislelį vilties įmanoma net ir tada, kai mokslas sergančiam augintiniui prognozuoja mirtį.
„Tokių situacijų, kai nuleidžiame rankas, paprasčiausiai nebūna. Visada sakau, kad atrasime galimybę pagerinti augintinio gyvenimo kokybę – nepatiriant diskomforto ir skausmo“, – tikina veterinarijos gydytojas, kas mėnesį onkologines ligas diagnozuojantis apie pusšimčiui naujų pacientų.
Tarp tokių pacientų yra, tarkime, vengrų vižlų veislės kalytė Vėtra. Prieš keletą metų jos šeimininkai kreipėsi dėl eilinio peršalimo simptomo – čiaudulio. Atlikus tyrimus, paaiškėjo kur kas rimtesnė sutrikusio kvėpavimo priežastis – šuns nosies ertmėje buvo aptiktas piktybinis epitelinio liaukinio audinio navikas – karcinoma.
„Diagnozė atrodė negailestinga. Pagal mokslinę literatūrą gyvūnų su tokio tipo navikais išgyvenamumas – mažesnis nei vieni metai. Tačiau šiandien kartu su šeimininkais švenčiame, nes laimėjome Vėtrai daugiau nei dvejus metus kokybiško gyvenimo, o netrukus tikimės paminėti ir trečiąjį pergalės prieš onkologinę ligą gimtadienį“, – šypsosi veterinarijos gydytojas V. Skorobogatko.
Nenuleisti rankų kovojant su onkologinėmis ligomis įkvepia ir prancūzų buldogo Frenkio istorija. Augintinio šeimininkai ilgai ieškojo priežasčių, kurios paaiškintų šuns žarnyną kamuojančius uždegiminius procesus. Šuns šeimininkai aplankė daugybę skirtingų Lietuvos veterinarinės medicinos specialistų, tačiau išspręsti mįslę jiems padėjo V. Skorobogatko.
Jis Frenkiui diagnozavo gastrointestinę limfomą, sudarė veiksmingą gydymo planą. Jeigu ne laiku diagnozuota liga, vargu ar šiemet Frenkis minėtų jau 14-ąjį savo gimtadienį.
„Geriausia, kad pastaruosius metus apsieiname be agresyvaus gydymo. Ligą kontroliuojame namų sąlygomis, o veterinarijos klinikoje su Frenkiu pasimatome tik kontroliniams tyrimams atlikti“, – rezultatais džiaugiasi veterinarijos gydytojas.